Bezpieczeństwo przewożonych dzieci

Z pewnością, na polskich drogach nie jest bezpiecznie. Praktycznie co chwilę media informują nas o poważnych wypadkach, podczas których giną ludzie. Jeśli mamy tego świadomość, a trudno jej nie mieć, to powinniśmy być ostrożni i rozważni na drodze, szczególnie wtedy, kiedy przewozimy małe dzieci.

Organizm dziecka jest zdecydowanie słabszy od organizmu dorosłego człowieka, co sprawia, że podczas wypadku drogowego maluch jest dużo bardziej narażony na utratę zdrowia. Kiedy więc jedzie on z nami, to musimy szczególnie uważać na to, jak prowadzimy. Małe dzieci muszą być również przewożone przypięte do specjalnych fotelików, bo tak nakazuje polskie prawo.

Jeśli policja zatrzyma nas do kontroli i zauważy, że nie przestrzegamy tej zasady, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że otrzymamy wysoki mandat. Chrońmy swoje dzieci przed niebezpieczeństwami i zawsze przewoźmy je w fotelikach albo w pasach, jeśli są już odpowiednio duże. Na polskich drogach nie możemy czuć się w pełni bezpieczni.

Next Post

Kino letnie

śr. lut 6 , 2019
Każde dziecko pamięta swoje pierwsze wyjście do kina – gdy zobaczyło wielki ekran, gigantyczne postaci i muzykę dudniącą z wysokiej jakości systemu surround. Na dzieciach kino robi wrażenie,