Botox a leczenie nadpotliwości

Medyczny Store

Nadpotliwość to coraz powszechniejszy problem, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W wielu przypadkach nadmierne pocenie obniża pewność siebie. Ponadto mokre plamy na ubraniach przyczyniają się do dyskomfortu osób z tym problemem.

Obecnie istnieje jednak możliwość skutecznej eliminacji nadpotliwości. Można to osiągnąć za pomocą toksyny botulinowej. Botox wstrzykiwany jest głównie w skórę dłoni, stóp oraz pach.

Również w tym przypadku rezultaty utrzymują się przez kilka miesięcy. Do zabiegu trzeba się jednak odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy usunąć owłosienie z pach.

Konieczne jest także zabranie czystego ubrania. Zabieg ten nie powinien być wykonywany u kobiet ciężarnych bądź karmiących piersią. Przeciwwskazaniem są również choroby neurologiczne.

Lekarz może nie przeprowadzić zabiegu u osób, u których wytworzyły się zmiany skórne w miejscach, gdzie ma być wstrzyknięta toksyna botulinowa. Najczęściej pacjenci otrzymują przed zabiegiem odpowiednie znieczulenie.

Next Post

Niejadek na koloniach

wt Lis 14 , 2017
Wielu rodziców bardzo chętnie podjęłoby decyzję o wysłaniu dziecka na kolonię. Nic dziwnego, szczególnie w sytuacji, gdy stają przed obliczem typowego, wakacyjnego problemu: