Chevrolet z Polską w tle

www.lajf-ml.pl

Nie bez powodu mówi się, że amerykański stan Michigan odgrywa kluczową rolę w dziejach tamtejszej motoryzacji. Oto mamy bowiem kolejną słynną markę, która z tej ziemi się wywodzi. Chevrolety to samochody dobrze znane nie tylko za oceanem. Bez problemów można je kupić również w Europie i Azji, są widoczne także na polskich drogach.

Markę powołano do życia w 1911 roku za sprawą urodzonego w Szwajcarii rajdowca Louisa Chevroleta oraz jego biznesowego partnera, także kierowcy, Williama Duranta. W tym samym roku premierę miała pierwsza osobowa maszyna. Rok 1916 przyniósł istotne zmiany w statusie marki. William Durant został ponownie prezesem koncernu General Motors i korzystając z doskonałej koniunktury włączył markę Chevrolet w struktury powoli rosnącego w siłę giganta.

Marka radziła sobie znakomicie i pod koniec lat 20. miała charakter globalny. Montownie aut znajdowały się w wielu krajach świata, również w Polsce. Chevrolety były w II RP bardzo popularne.

Najpierw korzystało z nich wojsko, potem również kierowcy cywilni.

Next Post

Dlaczego lepiej unikać fast foodów?

sob. sty 26 , 2019
Każdemu zdarza się czasem kupić hamburgera czy zapiekankę. Zwykle wynika to z braku czasu – student musi zdążyć zjeść obiad w trakcie przerwy między zajęciami, a osoby pracujące także organizują