Cudze chwalicie, a swego nie znacie – kilka słów o Dolinie Pięciu Stawów

Tatry Wysokie są piękne – nie trzeba jednak wierzyć na słowo, warto samemu doświadczyć uroków tego wspaniałego miejsca. Jeśli więc szukacie pomysłu na urlop w górach, koniecznie weźcie pod uwagę możliwość zorganizowania wycieczki do położonej na terenie Tatrzańskiego Parku Krajobrazowego Doliny Pięciu Stawów Polskich. Nazwa tego cudownego zakątka wiąże się oczywiście z faktem obecności pięciu stawów.

Są nimi kolejno: Wielki Staw Polski, Zadni Staw Polski, Czarny Staw Polski, Przedni Staw Polski oraz Wole Oko. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia i poczytać relację turystów, którzy mieli okazję zobaczyć to miejsce na żywo, by nabrać ochoty na spakowanie ekwipunku i zorganizowanie wyprawy! Szlaki okalające Dolinę Pięciu Stawów Polskich nie są wyjątkowo trudne czy niedostępne, dlatego też nawet niewprawieni pasjonaci górskich wędrówek mogą zaplanować wyprawę w to piękne miejsce. Wystarczy chęć, wygodne obuwie i termos z ulubioną herbatą.

Next Post

Mamo, Tato - kiedy pojedziemy w góry?

śr Lis 21 , 2018
Spędzanie wolnego czasu z rodziną to doskonała okazja do wspólnego poznawania się. Radość, jaką niosą wspólne wyprawy owocuje zawiązaniem bliższych więzi i kolekcjonowaniem