Ćwicz twarz!

www.gramofon.com.pl

Ćwiczenia fizyczne mają niezwykłą moc, dlatego są elementem każdej diety. Biegamy, aby mieć smukłe nogi, robimy brzuszki by wzmocnić mięśnie brzucha, kręcimy hula-hopem aby podkreślić talię.

A co z twarzą? Regularne ćwiczenia mięśni twarzy skutecznie uelastycznią mięśnie, co pozytywnie wpłynie na redukcję zmarszczek i opóźnienia procesów starzenia się skóry. Jak wyglądają takie ćwiczenia? Siadamy przed lustrem i głośno, wyraźnie mówimy, szeroko otwierając usta.

Podobnie jak u logopedy. Najlepiej zacząć od wymawiania wszystkich samogłosek, które zmuszają do poruszania ustami we wszystkie strony.

Kolejny sposób to naśladowanie małego dziecka – robimy do lustra różne śmieszne lub grymaszące miny. Wzmocnione mięśnie twarzy są silne, sprawniej podtrzymują skórę i nie pozwalają na wiotczenie jej, czyli pojawianie się zmarszczek.

Pierwszą zaletą domowej gimanstyki jest to, że możemy je robić właśnie w domu, bez wychodzenia. Drugą – o każdej porze dnia i nocy.

Trzecią – nie wymagają dużego wysiłku. Czwartą – są za darmo.

Next Post

Chroń się przed promieniami UV

wt Wrz 12 , 2017
Opalona skóra jest bardzo ładna, świeża. Dlatego kąpiele słoneczne są tak popularne. Niestety, oprócz wizualnych efektów, szkodzi skórze. Zwłaszcza, kiedy skóra przed opalaniem