Czy botox jest dla każdego?

Botox cieszy się obecnie dużą popularnością. Powstaje także wiele gabinetów medycyny estetycznej, które oferują tego rodzaju zabiegi. Efektem botoxu jest wygładzona skóra, dlatego wiele osób zamierza skorzystać z możliwości tego zabiegu. Warto jednak pamiętać, że zabieg ten nie jest wskazany dla każdego. Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest okres ciąży oraz karmienie dziecka piersią. Specjaliści zalecają, żeby botox nie był stosowany u kobiet w okresie menstruacji. Ze względu na skład botoxu, zabieg nie może być przeprowadzony u osób, które są uczulone na albuminę ludzką.

Kolejnym wymogiem jest brak jakichkolwiek chorób mięśni. Lekarz może nie zgodzić się na przeprowadzenie zabiegu, jeśli pacjent zażywa niektóre leki. Zaliczają się do nich m.in. aminoglikozydy, tetracykliny, aminochinolony. W przypadku odstawienia tych leków należy odczekać kilka dni do czasu przeprowadzenia zabiegu. Jeżeli pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości warto, żeby skonsultował się z lekarzem.

Next Post

Kiedy odporność naszego dziecka powinna nas martwić?

pon Lis 20 , 2017
To, że dzieci chorują jest całkowicie naturalne i normalne. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy infekcje są coraz groźniejsze i mają coraz to nowe formy, z którymi medycyna dopiero uczy sobie radzić.