Czy kontakt z bliskimi jest ważny dla zdrowia?

Kiedy chcemy zadbać o zdrowie naszych bliskich, czy to mamy na myśli dzieci, czy osoby starsze, bierzemy pod uwagę wiele różnych aspektów. Staramy się zadbać o ich codzienne funkcjonowanie – zapewnić im zbilansowaną dietę, odpowiednią suplementację, właściwe dla ich stanu aktywności oraz wysoki poziom higieny.

Nie należy jednak zapominać, że dla utrzymania dobrego zdrowia często ważny pozostaje także kontakt z bliskimi osobami. Nie ulega wątpliwości, że jest to niesamowicie istotne dla rozwoju malucha.

Częsty kontakt, przytulanie i wspólne spędzanie czasu sprzyja budowaniu więzi. Dodatkowo, sprawia także, że u malucha rozwija się poczucie bezpieczeństwa.

To bardzo interesujące, że dziecko, które czuje się kochane i zadbane często okazuje się mniej podatne na infekcje oczu. Co ważne, dbamy jednocześnie także o jego zdrowie psychiczne, zapewniając mu dobry start w przyszłość.

Oczywiście, kontakt z bliskimi osobami jest nie mniej ważny także dla osób starszych. Bardzo istotne jest to, żeby senior miał poczucie, że nadal ma dość powodów, by żyć.

Na starość wiele osób czuje się niepotrzebnych, a to sprawia, że tracą sens życia. Tymczasem optymistyczne nastawienie może być istotną bronią naszego układu odpornościowego.

Next Post

Jakie przyprawy stosować w zdrowej diecie?

pon Cze 13 , 2016
Przyrządzając posiłki zwykle staramy się przede wszystkim, żeby były smaczne. Zwracamy na to szczególną uwagę, gdy gotujemy dla osób wybrednych. Dokładamy wszelkich starań, żeby posiłek był apetyczny, a