Czy warto spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu?

http://www.formeds.com.pl/cat/103/Witaminy-i-mineraly

Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu słyszał o tym, że warto spędzać czas na świeżym powietrzu. Ten niepozorny aspekt naszego życia może mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie. Należy pamiętać, że świeże powietrze pozostaje bardzo ważne na każdym etapie życia – już od niemowlęctwa aż do późnej starości.

Nie bez powodu już od najmłodszych lat zabieramy swoje dzieci na długie spacery, dbając tym samym o ich zdrowie. Młody organizm jest wtedy dotleniony, a to sprawia, że może odpowiednio się rozwijać. Warto jednak wiedzieć, że jeśli opiekujesz się starszą osobą, wyjście na świeże powietrze może być tak samo ważne.

dystrybutor i hurtownia Clementoni zabawki i puzzle

Nawet, jeśli porusza się na wózku inwalidzkim, dobrze jest regularnie wyprowadzać ją na spacery. W sytuacji, gdy ograniczają cię siły lub możliwości, zadbaj przynajmniej o to, by starsza osoba spędzała czas w ogrodzie lub na tarasie. Czas spędzony w fotelu może stanowić miłą odskocznię od codziennego przebywania w czterech ścianach.

Świeże powietrze pozostaje bardzo istotne również dla zdrowia osoby leżącej. Ze względu na to trzeba pamiętać o regularnym i dokładnym wietrzeniu pomieszczenia, w którym na stałe przebywa senior. Odpowiednie dotlenianie komórek ciała może powodować poprawę samopoczucia, a w niektórych przypadkach także znacząco wpływać na stan zdrowia.