Dieta budwigowa

Wegetarianin, który jednocześnie pragnie odżywiać się w taki sposób, by jak najdłużej zachować dobrą kondycję zdrowotną, w tym uchronić się od atakujących dziś powszechnie nowotworów, powinien zdecydować się również na dietę budwigową. Dieta wegetariańska oraz dieta budwigowa w żadnym wypadku się nie wykluczają. Wręcz przeciwnie. Można powiedzieć, że dieta dr Budwig, stanowi wartościowe uzupełnienie, a nawet zawiera się w diecie wegetariańskiej. Warto zaznaczyć, że polega ona przede wszystkim na włączeniu do swojego jadłospisu oleju lnianego.

Ważne jednak, aby pochodził on z tłoczenia na zimnego. Ten rodzaj oleju jest bowiem najbardziej bogaty w takie cenne składniki, jak wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Ich regularne spożywanie wraz z pokarmem, pozwala w znacznym stopniu obniżyć ryzyko wystąpienia nowotworów. Najprostszą, a także jedną z najzdrowszych przekąsek, nadających się bardzo dobrze, tak na śniadanie, jak i na kolację, jest pasta budwigowa, składająca się z chudego twarogu i łyżki oleju lnianego. Dopuszcza się doprawienie niewielką ilością soli, a także pieprzem.

Next Post

Kiedy możemy podejrzewać, że odporność naszego dziecka jest zachwiana?

pt Wrz 29 , 2017
Nie ma dzieci, które nie chorują. Jedne robią to rzadziej, inne zmagają się z infekcjami częściej. Nie zmienia to jednak faktu, że czasem pojedyncze sygnały mogą dać nam znać,