Dieta wegetariańska w ciąży

zęby

Dosyć kontrowersyjnym zagadnieniem jest kwestia wegetariańskiego stylu życia wśród kobiet oczekujących dziecka, a także tych, będących w fazie karmienia maleństwa piersią. W zasadzie, nikogo nie dziwi tyle emocji wokół tego tematu. W końcu, okres ciąży oraz czas tuż po porodzie to momenty, kiedy organizm kobiety potrzebuje szczególnie dużej dawki substancji odżywczych, które najłatwiej jest dostarczać poprzez stosowanie diety urozmaiconej. O ile, o diecie wegetariańskiej można powiedzieć, że może być ciekawa, kolorowa i smaczna, o tyle nie można ocenić jej w szerszym ujęciu, jako urozmaiconej.

W końcu całkowicie wyłącza ona pokarmy mięsne, które spożywane w odpowiednich ilościach, dostarczają organizmowi cennego składnika budulcowego oraz energii. Liczne badania naukowe dowodzą jednak, że odpowiednio zbilansowana dieta, kontrolowana regularnie przez dietetyka oraz konsultowana z lekarzem prowadzącym ciążę, w żadnym wypadku nie wpływa ujemnie na dziecko. Oczywiście żywienie w tym wyjątkowym stanie jest bardzo indywidulną kwestią. Jedne kobiety z powodzeniem zdołają zastąpić mięso na przykład soją, jednak nie w każdym przypadku może się to sprawdzić.

www.tyskiewparku.pl Posiadający duże doświadczenie psychoterapeuta świadczy usługi online

Grunt, to postępować zgodnie z radami lekarzy i specjalistów.

Next Post

Suplementy w sporcie

czw Wrz 28 , 2017
Suplementy diety w zasadzie opanowały świat sportu. Obecnie nawet amatorzy korzystają z różnego rodzaju odżywek, które pomagają zwiększać osiągi organizmu, co jest w zasadzie niezbędne