Do jakiego stylu pasuje wyspa w kuchni?

www.slowostalosiecialem.pl

Wyspa w kuchni jest modnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o aranżacje kulinarnej przestrzeni. Czym jest owa wyspa? To specyficzny element kuchennego projektu, który zakłada połączenie najważniejszych części kuchni w jeden obiekt. Wyspa może łączyć blat i stół jadalniany, ale także można przy niej umieścić kuchenkę lub zlew.

Wyspa sprawia, że domownicy mają zawsze dobry dostęp do tych punktów kuchni, które przesądzają o jej funkcjonalności. Wyspy nie trzeba wiązać z jednym, wybranym stylem aranżacji. Jednak w niektórych zakątkach świata rozwiązanie to jest stosowane zdecydowanie częściej.

Stąd też wyspa często idzie w parze z konkretnymi stylami. Jakimi dokładnie? Najczęściej jest to rozwiązanie typowe dla stylu amerykańskiego. Zresztą dowód możesz znaleźć w wielu serialach oraz filmach kinowych.

Charakterystyczny układ kuchni amerykańskiej jest od razu dobrze widoczny. Jeśli zaś chodzi o style europejskie, to wyspa pojawia się często we Francji. Jeśli więc chcesz urządzisz mieszkanie na modłę francuską, wyspowy układ kuchni będzie bardzo na miejscu.

Oczywiście styl to nie wszystko, co musimy wziąć pod uwagę podczas planowania aranżacji tego typu. Wyspa wymaga odpowiedniej przestrzeni. W małej kuchni takie rozwiązanie może okazać się mało praktyczne lub po prostu niewykonalne.

Przestrzeń odgrywa więc pod tym względem ogromną rolę. Ważny jest także układ pomieszczeń. Wyspa dobrze sprawdza się jako element oddzielający kuchnię od salonu, ale może być tez umieszczona na środku kuchni.

Next Post

Słoneczna kuchnia toskańska

pon. kw. 1 , 2019
Słoneczna Toskania to wakacyjna mekka wielu Polaków. Ten region Włoch jednak może być atrakcyjny nie tylko ze względu na atuty turystyczne. Poza wakacyjnymi wrażeniami, z Toskanii