Dochodowi bohaterowie

W świecie gier komputerowych panuje takie nieoficjalne prawo, które mówi, że jeśli dany tytuł zostanie bardzo dobrze przyjęty przez graczy, to później ukazują się jego kolejne części. Oczywiście, od tej reguły są pewne wyjątki, jednak jest ich naprawdę niewiele. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta: ze względu na pieniądze. Wiadomo, że jeśli dana firma stworzy produkt, który stanie się bardzo popularny, to w ten sposób wytworzy się również spore zapotrzebowanie na kolejną jego wersję. Jednym z najlepszych sposobów na zarobienie dużych pieniędzy na grach jest wylansowanie bohatera, który po pewnym czasie stanie się kultową postacią. Chociaż historia gier komputerowych nie jest jakoś szczególnie długa, to już zdążyliśmy doczekać się przynajmniej kilku legendarnych bohaterów.

Jest całkiem sporo postaci, które pojawiają się nie tylko w kolejnych częściach gier, ale również w innych przestrzeniach. Kręci się na przykład o nich filmy, jak miało to miejsce w przypadku Riddicka, czy też wykorzystuje w reklamach, jak stało się chociażby z Larą Croft z Tomb Raidera. Bohaterowie gier komputerowych stają się również bohaterami książek, komiksów czy też gier planszowych. Ich wizerunki znaleźć możemy na okolicznościowych kubkach czy też na koszulkach. Oczywiście, w ten sposób można zarobić ogromne pieniądze. Trzeba jednak być uważnym i nie dopuścić do sytuacji, w której legenda rozmieni się na drobne i straci swój dawny blask.

Wówczas zainteresowanie nią może się znacznie zmniejszyć.

Next Post

Zakopane – najpiękniejsza stolica polskiego narciarstwa

sob. cze 1 , 2019
Nie ulega wątpliwości, że Zakopane jest stolicą polskiego narciarstwa i nie tylko. Rok rocznie przyjeżdża tutaj wielu turystów z poza naszego kraju. Fenomenem