Główne zasady, których należy przestrzegać

Stosując dietę śródziemnomorską, jak w większości układanych specjalnie menu, trzeba trzymać się pewnych reguł, których stosowanie zapewni większą efektywności korzystania z tak ustalonego jadłospisu. Również tutaj kilka podstawowych wytycznych zapewni lepsze działanie i bardziej widoczne efekty.

Przede wszystkim należy trzymać się zasad dotyczących przyrządzania posiłków. Należy unikać smażenia w wysokich temperaturach i nie stosować tej samej oliwy do przygotowywania kilku potraw.

Należy pić również dużo niegazowanej wody mineralnej, a ograniczyć spożywanie wędlin, pełnego mleka i tłustych serów. Stosunkowo niewiele mięsa włącza się do tej diety, zwłaszcza jeśli chodzi o mięso czerwone, uznawane za jedne z najbardziej niezdrowych.

Wadą jest też fakt, że przez pierwszy miesiąc trzeba liczyć kalorie, spożywając maksymalnie 1200 kalorii dziennie. Na początku może więc się to wydawać nieco uciążliwe, jednak widoczne efekty sprawią, że dieta śródziemnomorska może stać się naszą ulubioną.

Next Post

Jednodniowe SPA

pt Paź 20 , 2017
Z racji obowiązków zawodowych i domowych i generalnie z racji braku czasu, kobiety często nie mają możliwości, aby spędzić w ośrodku SPA chociażby kilka dni. Na pewno nie jest to wykonalne poza sezonem