Gry komputerowe dla dziewczynek

Gry komputerowe dzielone są przede wszystkim tematycznie. Jednak istnieją także inne podziału, gdzie jednym z nich jest płeć. Znaczną różnicę w tematyce i sposobie gier widać w podziale na płeć.

Szczególne różnice zauważa się w przypadku gier komputerowych dla przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej. W co więc grają małe dziewczynki? Po gry o jakiej tematyce najczęściej sięgają młode damy? Prym wiodą gry zainspirowane ulubionymi lalkami dziewczynek lub nowymi bajkami, oczywiście z księżniczkami w roli głównej. Gry często są przygodowe.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także gry modowe, polegające na projektowaniu ubrań. Dziewczynki bardzo chętnie wirtualnie opiekują się zwierzątkami, prowadzą salony dla psów i kotów czy mają „swoje” zwierzątko, o które należy dbać. Młode damy chętnie grają w prowadzenie restauracji czy gotowanie – to też gry na pograniczy logicznych.

Prowadzenie lokalu gastronomicznego wraz z wszystkimi obowiązkami uczy organizacji czasu i zajęć, a także rozwija cechy przywódcze.

Next Post

Ostatnia kategoria fotelików

niedz. paź 28 , 2018
Do ostatniej kategorii fotelików zaliczyć możemy produkty przeznaczone dla dzieci starszych, będących już w wieku powyżej siódmego roku życia, mieszczące się w przedziale