Jak często myć niemowlaka?

https://cuk.pl/zycie/ubezpieczenie_zdrowia_i_skutkow_nw

Kiedy w naszym życiu pojawia się mały człowiek, zwykle robimy wszystko, by zadbać o niego najlepiej, jak tylko potrafimy. Szczególną uwagę przywiązujemy do zdrowia dziecka. Oprócz regularnej zabawy i mądrego karmienia, mocno skupiamy się również na higienie. Młodzi rodzice często zastanawiają się, jak często należy myć niemowlaka.

Czasami wydaje nam się, że tak małe dziecko nie potrzebuje częstego mycia, gdyż nie ma okazji, żeby się zabrudzić. To błąd. Dla zachowania dobrego zdrowia, noworodka należy myć przynajmniej kilka razy w tygodniu, a najlepiej codziennie. Bardzo ważne jest to, by podczas kąpieli używać specjalistycznych środków, które nie podrażnią wrażliwej skóry malucha.

Baczną uwagę należy przykładać także do temperatury wody, do której wkładamy naszą pociechę. Dla wielu młodych rodziców kąpanie dziecka wiąże się z ogromnym stresem. W takiej sytuacji warto wiedzieć, że w pierwszych tygodniach życia zwyczajną kąpiel od czasu do czasu można zastąpić myciem „na sucho”. W tym przypadku można położyć dziecko na przewijaku i delikatnie umyć je miękkim, zwilżonym w ciepłej wodzie ręcznikiem.

Tak jak podczas zwyczajnej kąpieli, zwróć uwagę na wszystkie zakamarki i fałdki, na przykład pachy, pachwiny, miejsce pod bródką czy za uszami.