Jak dopasować dietę do wieku?

www.easyinvestor.pl

Współcześnie coraz częściej mówi się o tym, jak istotny jest dla nas zdrowy tryb życia. Jednym z wielu elementów, które wchodzą na jego skład, jest odpowiednio zbilansowana dieta. Wielu z nas zaczyna przejmować się tym, co ląduje na talerzu. Dopasowujemy jakość swoich posiłków do trybu życia.

Warto pamiętać, że jedzenie powinno być dopasowane również do wieku danej osoby. Jeśli opiekujesz się kimś bliskim, na przykład małym dzieckiem czy osobą w podeszłym wieku, powinieneś zwrócić na to szczególną uwagę. Potrzeby żywieniowe organizmu wraz z wiekiem ulegają znaczącym zmianom. W diecie dziecka i seniora można jednak zauważyć pewne podobieństwa.

Każdorazowo ich posiłki powinny być lekkostrawne, tak, aby nie powodować dyskomfortu trawiennego. Należy w miarę możliwości unikać takich potraw, które mogą powodować wzdęcia. Dzięki temu zyskasz pewność, że serwowane przez ciebie pożywienie nie będzie przyczyną nieprzyjemnych dolegliwości. Aby odpowiednio dbać o zdrowie swojego podopiecznego, koniecznie dopasuj rodzaj posiłków do jego aktywności.

Choć z wiekiem układ trawienny zaczyna pracować nieco wolniej, senior poruszający się o własnych siłach będzie mógł pozwolić sobie na nieco więcej niż ten, który całe dnie spędza w pozycji leżącej. Pamiętaj również, by przygotowywać posiłki w taki sposób, który pozwoli ich zjedzenie osobie, która nie zawsze może poszczycić się pełnym uzębieniem – ta reguła dotyczy zarówno osób starszych, jak i dzieci.

Next Post

Kiedy zacząć ćwiczyć mózg?

pt Lip 29 , 2016
Starsze osoby zmagają się z rozmaitymi dolegliwościami. Nie ma w tym nic dziwnego – z biegiem lat organizm staje się coraz słabszy, mniej odporny na bakterie i czynniki