Jak dopasować jedzenie do wieku dziecka?

www.skoramed.pl

Żywienie dzieci przed trzecim rokiem życia stanowi dla rodziców nie lada wyzwanie. Organizm malucha ciągle się rozwija, a co za tym idzie – wykazuje szczególne zapotrzebowanie na zróżnicowane składniki odżywcze. Jednocześnie jednak nie musi posiadać zdolności radzenia sobie z takimi produktami, jakie na co dzień spożywają dorośli. Jak wybierać posiłki, by dbać o zdrowie malucha? Najczęściej przykładamy do tego szczególną uwagę w czasie, gdy dziecko nie ma jeszcze roku. Stopniowo rozwijamy dietę dziecka, wprowadzając najpierw wskazywane przez specjalistów warzywa, a następnie owoce.

Zachowanie tej kolejności jest ważne, by nie zniechęcić malucha do smaku warzyw. Jednak z czasem, gdy nasze dziecko rośnie, stopniowo przestajemy przykładać aż tak baczną uwagę do problematyki odżywiania. Sięgamy po takie produkty, jakie są dla nas łatwiej dostępne lub akurat wpadają nam w ręce. Tymczasem nie należy lekceważyć faktu, że na rynku powszechnie spotykane są produkty specjalnego przeznaczenia żywieniowego, dedykowane właśnie dzieciom do lat trzech. Spełniają znacznie bardziej restrykcyjne normy niż produkty dla dorosłych.

Jeśli chcesz mieć pewność, że dobrze dbasz o zdrowie swojego malucha, nie wybieraj „dorosłych”, tylko z pozoru podobnych zamienników.

Next Post

Kiedy zawołać lekarza do domu?

sob Cze 11 , 2016
Dbanie o zdrowie bez wątpienia jest jednym z najważniejszych aspektów naszego codziennego życia. Większość z nas odpowiada przede wszystkim sama za siebie. Nierzadko jednak pod naszą opiekę trafiają także