Jak myć starszą osobę?

dom seniora opolskie

Opieka nad starszą osobą stanowi ogromne wyzwanie, z którym nie wszyscy jesteśmy w stanie sobie poradzić. Wpływa na to nie tylko fakt, że troska o seniora często wymaga od nas sporych nakładów cierpliwości, czasu oraz zaangażowania. Czasami okazuje się, że niektóre czynności związane z higieną starszych osób są dla nas wyjątkowo wysiłkowe. Często związane są one z myciem staruszka. Z wiekiem ciało człowieka staje się coraz delikatniejsze i coraz bardziej zwiotczałe. To sprawia, że nie tylko wymaga specjalnej troski, ale również niejednokrotnie wzbudza w nas niezbyt przyjazne uczucia.

Co więcej, umycie starszej osoby wiąże się z dużym wysiłkiem. Ma to szczególne znaczenie w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z osobą leżącą. Przeniesienie jej do wanny często wiąże się z dużym wysiłkiem, a dla niektórych osób jest wręcz fizycznie niemożliwe. Nawet, jeśli kąpanie starszej osoby sprawia ci problemy, dla zdrowia seniora nie należy lekceważyć tej kwestii. W przypadkach, gdy skorzystanie z wanny staje się niemożliwe, bo na przykład nie możemy skorzystać z pomocy osoby trzeciej, dobrze wykorzystać alternatywne opcje. Przy użyciu odpowiednich środków i miękkich ręczników, dbałość o higienę staruszka jest możliwa także bez ruszania go z łóżka szpitalne.

Next Post

Kto potrzebuje całodobowej opieki?

sob Cze 18 , 2016
Każdy z nas, w zależności od etapu swojego życia, może potrzebować opieki innych osób. To oznacza również, że często stajemy przed tym ogromnym wyzwaniem – zaopiekowaniem się bliską nam osobą. Czasami