Jak przystosować dom do opieki nad seniorem?

www.wcudzychbutach.pl

Większość z nas urządza dom w taki sposób, jaki uznaje za najbardziej estetyczny. Często dokładamy też wszelkich starań, by całość była wygodna w użytkowaniu i jak najbardziej funkcjonalna. Kiedy jednak w naszym domu pojawia się starsza osoba, tego rodzaju kwestie schodzą na dalszy plan. Skupiamy się przede wszystkim na tym, żeby dom był komfortowy i bezpieczny dla zdrowia seniora.

Zależnie od tego, w jakim stanie jest twój bliski, powinieneś dopasować luksusowy dom opieki do jego potrzeb i możliwości. Jeśli opiekujesz się osobą, która czuje się na siłach, by samodzielnie się poruszać, powinieneś jak najbardziej zachęcać ją do utrzymywania higieny we własnym zakresie. Aby to umożliwić, zainwestuj w specjalne Uchwyty na ręczniki papierowe w łazienkach. Te przy toalecie czy wannie znacznie ułatwią starszej osobie wstawanie.

Dla bezpieczeństwa na dnie wanny dobrze jest umieścić także specjalną, antypoślizgową matę. Jeśli masz taką możliwość, dla wygody seniora dobrze czasem jest wymienić wannę na prysznic, taką opcję da hydraulik serock. W niektórych sytuacjach przydają się także specjalne, rozkładane siedziska, dzięki którym można przysiąść pod prysznicem. Na poziom bezpieczeństwa może wpłynąć także dodatkowe oświetlenie, na przykład to umieszczone na schodach.

Next Post

U kogo mogą pojawić się odleżyny?

niedz. sie 14 , 2016
Nasza skóra w różnych sytuacjach narażona jest na działanie różnorakich czynników. To sprawia, że na jej powierzchni mogą pojawić się różnego rodzaju zmiany lub stany chorobowe.