Jak stworzyć kultowego bohatera?

www.rotawirusy.net.pl

Tak samo jak w filmie czy literaturze, również w świecie gier znaleźć można kultowych bohaterów, którzy od lat mają swoich wiernych fanów. Firma, której uda się stworzyć taką postać, może uznać to za ogromny sukces, który jest w stanie zapewnić jej wysokie dochody przez dłuższy okres czasu.

Oczywiście, wylansowanie bohatera gier komputerowych nie jest łatwe. Nie ma też gotowego przepisu na to, jak to zrobić.

Oczywiście, gra, w której po raz pierwszy pojawi się ta postać, musi reprezentować wysoki poziom. W innym wypadku przejdzie bez echa, a występująca w niej postać zostanie szybko zapomniana.

Chyba tylko ogromny sukces pierwszej części tytułu może w przyszłości uczynić jej bohatera kultowym, chociaż oczywiście niekoniecznie musi stać się tak od razu. Żeby dana postać została uznana za kultową, potrzebna jest jeszcze odpowiednia promocja.

W dzisiejszych czasach trudno się bez niej obyć. Na rynku ukazuje się tak dużo gier, że trudno bez dobrej kampanii reklamowej zwrócić uwagę graczy na dany tytuł.

Dobrym przykładem przemyślanej i świetnie zrealizowanej kampanii jest chociażby kampania gier, w których występował Riddick. Znakomitym pomysłem okazało się tutaj zakręcenie filmu o jego przygodach.

W ten sposób gra przyczyniła się do wypromowania produkcji filmowej, a ta promowała grę. Sam Riddick, chociaż nie jest jakąś szczególnie oryginalną postacią, w stosunkowo szybkim czasie stał się kultowym bohaterem, co oczywiście przyniosło spore dochody, które w przyszłości mogą być jeszcze większe.

Next Post

Kultowe postacie fikcyjne

pt. lip 5 , 2019
Trudno powiedzieć, jakie kryteria musi spełnić dana postać fikcyjna, żeby uzyskać status kultowej. Z pewnością, musi ona zdobyć dużą popularność i chyba posiadać pewien