Jak ubierać dziecko stosownie do pogody?

www.delfinalia.eu

Nie ulega wątpliwości, że dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia bardzo ważne jest wybieranie takich ubrań, które będą stosowne do pogody. Każdy z nas wie, że kiedy na dworze robi się chłodniej, warto sięgnąć po cieplejsze ubrania i na odwrót. Choć tego rodzaju reguły, wpajane nam od najmłodszych lat przez rodziców wydają się całkiem logiczne, często zapominamy o stosowaniu ich w stosunku do małych dzieci. To jasne, że chcemy otoczyć niemowlę jak najlepszą opieką. Zwykle objawia się ona tym, że staramy się zwracać baczną uwagę na to, aby nie zmarzło.

Niestety, zapominamy w takich sytuacjach, że równie niekorzystne dla dziecięcego zdrowia może być przesadzanie w drugą stronę – przegrzewanie ciała malucha. Kiedy na zewnątrz robi się upalnie, nie okrywaj dziecka bez potrzeby kołderką. Ubierz je lekko i przewiewnie, jednocześnie dbając, żeby nie wystawiać młodej skóry na słońce. Zdroworozsądkowe ubieranie niemowlęcia może być o tyle trudne, że zwykle dziecko, nawet przebywając w bliskiej odległości od nas, znajduje się w zgoła innej sytuacji. Pamiętaj, że włożony do wózka maluch zmarznie znacznie szybciej niż ty, będąc cały czas w ruchu.

Weź to pod uwagę, jeśli wahasz się, czy twoja pociecha nie zmarznie.

Next Post

Jak przystosować dom do opieki nad seniorem?

wt Sie 9 , 2016
Większość z nas urządza dom w taki sposób, jaki uznaje za najbardziej estetyczny. Często dokładamy też wszelkich starań, by całość była wygodna w użytkowaniu i jak najbardziej