Jak unikać odleżyn?

http://seniorplus.com.pl/

Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, w różnych sytuacjach życiowych odleżyny mogą stać się problemem każdego z nas. Wystarczy nieszczęśliwa sytuacja losowa, która sprawi, że przez dłuższy czas będziemy mieli problemy z samodzielnym wstawaniem z łóżka.

Mimo to zakłada się jednak, że odleżyny najczęściej stanowią problem dotykający małych dzieci oraz osób starszych. Jeśli chcesz dbać o zdrowie swojego dziecka czy rodzica w podeszłym wieku, powinieneś wiedzieć, jak ich unikać.

Bardzo istotnym elementem profilaktyki odleżyn jest częste zmienianie pozycji osoby leżącej. Dzięki temu skóra na danym obszarze nie jest przez tak długi czas narażona na nacisk.

Niestety, spełnienie tego warunku nie zawsze okazuje się tak proste, jak z pozoru mogłoby się wydawać. W przypadku malucha to jasne, że bardzo często bierzemy go na ręce, więc nie musi godzinami leżeć w tej samej pozycji.

Ze starszą osobą bywa nieco trudniej, tym bardziej, że podniesienie staruszka często związane jest z nie lada wysiłkiem. Aby zachować zdrową skórę bez odleżyn, bardzo ważne jest także to, żeby skóra pozostawała sucha i czysta.

Utrzymywanie takiego stanu rzeczy może pomóc uniknąć nieprzyjemnych, bolesnych zmian skórnych. Warto pamiętać, że w przypadku odleżyn, tak jak wielu innych dolegliwości, o wiele przyjemniej jest im zapobiegać niż później leczyć.

Next Post

Opieka nad dzieckiem i seniorem – jak często kontaktować się z lekarzem?

śr Wrz 7 , 2016
Najczęściej zakładamy, że dla zdrowego człowieka kontakt z lekarzem pozostaje całkowicie zbędny. Wielu dorosłych latami nie odwiedza specjalisty, ignorując niektóre dolegliwości,