Jak wybrać opiekuna dla bliskiej osoby?

To naturalne, że małe dzieci od najmłodszych lat swojego życia potrzebują odpowiedniej opieki. Z czasem zdarza się, że specjalnej troski i uwagi zaczynają wymagać również seniorzy. Niezależnie od tego, czy sprawujemy pieczę nad maluchem, czy rodzicem lub dziadkiem w podeszłym wieku, może się zdarzyć, że nie podołamy temu wyzwaniu w pojedynkę. Wtedy warto rozejrzeć się za profesjonalną pomocą. Niestety, nie jest to proste. Przede wszystkim musimy szukać osoby godnej zaufania – to właśnie od niej bliska nam osoba będzie w pełni uzależniona przez większość dnia. Najlepiej sprawdzi się więc tutaj ktoś „z polecenia”.

Popytaj wśród znajomych. Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że w twoim otoczeniu znajdują się już osoby, które korzystały z tego rodzaju pomocy. Wybór sprawdzonego opiekuna zaoszczędzi ci zarówno sporo czasu, jak i stresu. Pamiętaj również, że znaczenie ma tutaj nie tylko twoja opinia. Weź pod uwagę również sugestie tej osoby, która będzie spędzała czas w towarzystwie opiekuna. W przypadku malucha, zaaranżuj spotkanie z potencjalnym opiekunem i uważnie obserwuj reakcje dziecka. Jeśli szukasz opiekuna dla osoby starszej, która znajduje się w dobrej kondycji fizycznej, koniecznie zapytaj, jakie ma oczekiwania w tym temacie.

Next Post

Ile powinna jeść starsza osoba?

czw Wrz 22 , 2016
Opieka nad starszą osobą stanowi bardzo specyficzne wyzwanie. Z jednej strony zdajemy sobie sprawę z faktu, że senior stopniowo traci możliwość samodzielnego dbania o zaspokajanie