Jak zachęcać seniora do aktywności?

W ostatnich latach ogarnęła nas moda na to, by być aktywnym. Pomijając pewne skrajne przypadki, można ten trend uznać za bardzo pozytywny, niezależnie od tego, jakie motywy kierują osobami dbającymi o swoją kondycję. Niestety, z wiekiem nasze ciało stopniowo odkrywa coraz to nowe ograniczenia, a aktywności podejmowane są coraz mniej chętnie. Jednocześnie mogą mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Bez wątpienia można uznać, że osoby, które przez większość swojego życia są aktywne, znacznie lepiej radzą sobie także na starość. Dla osób starszych polecane są suplementy na stawy ze względu na ich wiek.

Upływ czasu może jednak złamać nawet najbardziej zapalonego sportowca. Jeśli starasz się dbać o zdrowie bliskiego ci seniora, staraj się zachęcać go do aktywności. Pamiętaj przy tym, aby dopasowywać się do jego możliwości – wspólna wycieczka rowerowa, podczas której z trudem będzie cię doganiał, może go raczej zniechęcić niż przypomnieć mu o młodzieńczej pasji. Dla starszych osób bardzo ważne jest, by mądrze wybierać podejmowane aktywności. Polecaj swoim bliskim przede wszystkim te, które pomogą odciążyć nadwyrężone kości i stawy, na przykład pływanie w basenie czy popularny ostatnimi czasy spacer z kijkami.

Dla niektórych motywujące może być zapisanie na odpowiednie zajęcia, gdzie będą uczęszczać również inni seniorzy, a tempo grupy dopasowane będzie do ich możliwości.

Next Post

Jak dopasować dietę do wieku?

sob. lip 16 , 2016
Współcześnie coraz częściej mówi się o tym, jak istotny jest dla nas zdrowy tryb życia. Jednym z wielu elementów, które wchodzą na jego skład, jest odpowiednio zbilansowana