Jakie patenty ukryto?

Dość często w różnych dyskusjach dotyczących postępu technicznego pojawiają się pytania o rozwiązania, które zostały wymyślone i wprowadzone w życie, ale wskutek gry interesów wielkich firm nigdy nie ujrzały światła dziennego. Wiele osób uważa takie historie za przesadzone i zalicza je w poczet spiskowych teorii, które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością.

Rośnie jednak grono tych, którzy z pozycji sceptycznych przechodzą na zgoła odmienne. Dotyczy to również motoryzacji, choć nie tylko.

Już wiele lat temu opracowano tanią i nieskomplikowaną technologię produkcji pralek infradźwiękowych, które piorą w zimnej wodzie bez użycia detergentów z porównywalną skutecznością co pralki, z których korzystamy na co dzień. Patent przeszedł na własność jednego z koncernów produkujących proszki – i słuch o nim zaginął.

Elementem aut przyszłości mógł stać się wynaleziony przez Polaka zderzak, który niemal całkowicie amortyzował nawet bardzo silne uderzenia, ratując samochody przed poważnym uszkodzeniem. Autor pomysłu został pracownikiem jednego z koncernów, a o zderzaku już nie usłyszeliśmy.

Next Post

Po czym poznać dobry warsztat

śr. grudzień 26 , 2018
W każdej grupie zawodowej natrafimy na specjalistów, którzy będą dobrzy i będą uczciwie podchodzili do klientów, ale trafimy także na takich przedstawicieli każdego