Kazachstan

Kazachstan, a właściwie Republika Kazachstanu, to państwo położone w 88% w Azji i w 12% w Europie. Kazachstan graniczy z Chinami, Kirgistanem, Turkmenistanem, Uzbekistanem i Federacją Rosyjską. Państwo posiada dostęp do największego jeziora świata – Morza Kaspijskiego. W Kazachstanie panuje klimat umiarkowany, suchy, skrajnie kontynentalny. Temperatura w lecie osiąga ponad czterdzieści stopni, natomiast w zimie spada do minus czterdziestu. Lato w Kazachstanie jest długie i gorące, zaś zima długa i mroźna. Jesień i wiosna trwają natomiast bardzo krótko.

Kazachstan to jeden z największych krajów na świecie. Jest on bardzo atrakcyjnym państwem pod względem turystycznym. Zachwyca przyjezdnych niezaprzeczalnie piękną przyrodą i wspaniałymi zabytkami. Na szczególną uwagę zasługuje tam chociażby Kanion Czaryński. Kanion położony jest w południowo-wschodniej części Kazachstanu, nieopodal gór Tienszan. Ponadto, warto także zobaczyć Kurort Borowoje – pełen niezwykle pięknych obszarów stepowych. Kurort Borowoje położony jest pośród lasów i gór, wokół malowniczego jeziora Borowoje.

Next Post

Niepotrzebny pośpiech na drodze

czw Sty 31 , 2019
Chyba każdy z nas widział przynajmniej raz kierowcę, po którym od razu było widać, że się śpieszy. Takie osoby potrafią stwarzać ogromne niebezpieczeństwo na