Kinectimals. Coś dla najmłodszych

Konsole od Microsoftu mają dziś do zaoferowania nie tylko tytuły dla starszych graczy, ale również produkcje skierowane do najmłodszego pokolenia. Jedną z najbardziej atrakcyjnych pozycji tego typu jest Kinectimals. Na czym to polega? Dzieci zwykle uwielbiają bawić się ze zwierzętami. Duży pies w domu czy kot mogą stać się ulubieńcami małego dziecka. Czy jednak pozwolilibyście bawić się kilkulatkowi z tygrysem, gepardem albo lwem? Teraz możecie się na to zgodzić. Właśnie dzięki Kinectimals. To przepiękna gra skierowana do najmłodszych, której esencją jest właśnie zabawa z małymi, dzikimi zwierzętami. Gracz może wybrać pupila, którym chce się zająć. Zwierzak następnie podchodzi do ekranu i próbuje nawiązać interakcję z grającym dzieckiem. Jak można odpowiedzieć wirtualnemu kociakowi? Bardzo prosto. Możemy zacząć go np.

głaskać. Wówczas lwiątko czy tygrysiątko na pewno będzie zadowolone. A co, gdy znudzi nam się głaskanie? Wtedy czas na figle. Zwierzak chętnie naśladuje ruchy osoby przed monitorem. Jeśli dziecko podskoczy, zwierzak wykona tę samą czynność. Może też się położy czy zacząć turlać. Ciekawą formą interakcji jest również zabawa dodatkowymi przedmiotami. Zwierzę może chwyć w zęby zabawkę i „siłować się” z graczem. Jeśli uznamy, że to wszystko mało, czas na mini-gry z udziałem zwierząt. Skakanie po przeszkodach czy balansowanie na gałęzi to świetna forma zabawy. Dziecko musi wykonywać czynności całym ciałem, by pomóc pupilowi w dodarciu do mety.

Next Post

Kinect Sparkler: malowanie w 3D

śr. kw. 24 , 2019
Dzięki wykorzystaniu nowych technologii to, co dawniej niemożliwe, dziś staje się faktem. Czy można np. malować przy użyciu światła? Jak do tej pory, podobna czynność mogłaby