Klasyczne modele – gratka dla kolekcjonerów

www.johnattardmontalto.com

Jeśli cofniemy się o ileś dekad w historii motoryzacji, bardzo łatwo trafimy na prawdziwe perełki. Mowa o samochodach, które swoim designem wyróżniały się na tle innych, a nierzadko miały też sporo do zaoferowania w materii rozwiązań technicznych.

Wśród takich klasyków na szczególną uwagę zasługują modele rodem z USA. Amerykanie zawsze mieli talent do tworzenia maszyn, których prezencja na drogach była fenomenalna.

Po latach nie straciły one nic ze swego uroku i wciąż cieszą oko konesera. Często mowa tutaj o autach zabytkowych, które mają nawet kilkadziesiąt lat.

Siłą rzeczy sprawne do dziś egzemplarze przeszły wiele remontów i modyfikacji, pod maską mogą się kryć inne podzespoły niż te oryginalne. Jednakże karoseria i charakter wnętrza pozostały te same, więc wsiadając do środka możemy liczyć na prawdziwą podróż w czasie.

Także w Polsce są kolekcjonerzy będący w posiadaniu takich niezwykłych pojazdów, można ich szukać również w krajowych muzeach motoryzacji. Jest pewne, że będą one zachwycać jeszcze przez długi czas.

Next Post

Chevrolet z Polską w tle

czw Sty 24 , 2019
Nie bez powodu mówi się, że amerykański stan Michigan odgrywa kluczową rolę w dziejach tamtejszej motoryzacji. Oto mamy bowiem kolejną słynną markę, która z tej ziemi się