Kubek termiczny to podstawa!

Trudno wyobrazić sobie górską wędrówkę bez łyka ciepłej herbaty lub kawy. Zwłaszcza jesienno-zimową porą! Miejsce tradycyjnych termosów coraz częściej zajmują kubki ambition.

Są wygodne, nie wymagają przelewania, pije się z nich w sposób bezpośredni – same plusy. Często jednak zdarza się, że osoby posiadające te modne akcesoria narzekają na krótki czas trzymania ciepła oraz przeciekanie.

Czym więc kierować się podczas wyboru kubka termicznego? Warto zwrócić uwagę na wieczko. Im grubsze, tym większa pewność, że ciśnienie będzie wyrównane, co z kolei wiąże się z łatwością otwierania.

Większość kubków termicznych posiada zakrętkę, która często może tworzyć mało wygodne sytuacje. Problemy z szybkim otworzeniem kubka mogą irytować, zwłaszcza na górskim szlaku, dlatego też wybierzmy grube wieczko, które będzie izolować kubek od góry.

Na rynku są dostępne także kubki z automatycznie otwierającym się ustnikiem, są to konstrukcje czerpiące inspirację z tradycyjnych termosów, które otwierane są poprzez wciśnięcie guzika regulującego dostęp do otworu.

Next Post

Szwecja popularna na weekend

wt Paź 16 , 2018
Jeszcze przed kilkoma latami Szwecja nie była kierunkiem pożądanym przez turystów. Obecnie się to zmienia i coraz chętniej Polacy podróżują do tego kraju, coraz częściej na weekend. Co sprawia, że