Kuchnie country na świecie

www.handikapplus.pl

Country to styl, który można spotkać wszędzie na świecie. Mówiąc najprościej, jest to styl wiejski, czasem bywa tez nazywany stylem rustykalnym. Zazwyczaj odwołuje się do tradycji panujących na wsiach w danym regionie. Jednak co kraj, to wieś wygląda inaczej. Z tego też powodu styl wiejski również zmienia się w zależności od szerokości i wysokości geograficznej. Jakie jego odmiany można spotkać? Zacznijmy od północy. W krajach skandynawskich klimat jest surowy i taki jest też wystrój wnętrz – przynajmniej dla obserwatora z południa. Mieszkańcy regionu skandynawskiego chętnie stawiają na chłodne odcienie. Często spotykane są tutaj różne odmiany szarości. Taka barwa jest łączona z naturalnym kolorem drewna. Nie zawsze jednak oznacza to surowość – bywa ona przełamywana ciepłym oświetleniem albo lnianymi zasłonkami.

Z kolei Anglicy, którzy urządzają kuchnię w stylu country stawiają raczej na urok granitu. To z niego mogą być wykonane blaty. Nie brakuje tu również wielu zdobień – zwłaszcza kryształowych. W kuchni może zawisnąć ozdobny żyrandol. Podążając na południe, możemy zatrzymać się we Francji, a dokładniej na Prowansji. Tutaj w kuchniach wiejskich spotkamy przede wszystkim jasne odcienie zieleni i fioletów. Co ciekawe, prowansalski styl country stawia także na siateczki we frontach szafek. Tak docieramy do Grecji. Tutaj styl wiejski oznacza biel, błękit oraz wszelkie odmiany żółci. Country wymaga tutaj także stworzenia kamiennej posadzki lub posadzki żywiczne. Grecy stawiają tez na barwne, ciemnoniebieskie okiennice.

Next Post

Halo 4. Strzelaj z kinectem

śr. maj 1 , 2019
Halo to seria, która liczy już sobie ładnych kilka lat. Jak do tej pory jednak twórcom nie zabrakło ani wyobraźni, ani sił, by wypuszczać na rynek kolejne doskonałe