Kultowe postacie fikcyjne

Trudno powiedzieć, jakie kryteria musi spełnić dana postać fikcyjna, żeby uzyskać status kultowej. Z pewnością, musi ona zdobyć dużą popularność i chyba posiadać pewien „staż”. Rzadko się zdarza, że po jednej książce czy też jednym filmie dany bohater uznawany jest za legendę. W przypadku gier komputerowych czas oczekiwania na taki zaszczyt jest chyba jednak nieco krótszy.

Gry komputerowe są popularne tak naprawdę dopiero od lat dziewięćdziesiątych. Wcześniej mało kto dysponował w ogóle sprzętem komputerowym czy też konsolami, a właściwie urządzeniami do gier wideo. Już w tej dekadzie pojawiły się w świecie gier postacie, które po dziś dzień są pamiętane i czasami przy różnych okazjach przypominane. Dobrym przykładem są tutaj chociażby Mario i Luigi.

Te dwa małe ludziki, które wsławiły się swoją skocznością, na samym początku wyglądały bardzo prymitywnie. Z czasem jednak dopracowano gry, w których występowały, chociaż dzisiaj mało kto sięga do tych pozycji. Co ciekawe, Mario i Luigi pojawili się również w filmie oraz w różnych innych przestrzeniach, czym niejako przetarli szlak innym. W dzisiejszych czasach coraz częściej gry komputerowe stanowią inspiracje dla filmowców, rysowników, pisarzy czy też specjalistów od reklamy.

Kultowi bohaterowie są znakomitym towarem, który można sprzedać na wiele różnych sposobów, co oczywiście rozumieją przedsiębiorstwa działające w omawianej branży i z czego starają się jak najlepiej korzystać. Szkoda tylko, że tak rzadko przynosi to efekty ciekawe z perspektywy konsumentów.

Next Post

Intuicja, przeczucie, opinie – czym kierować się podczas wyboru ośrodka narciarskiego

sob. lip 6 , 2019
Ilość ośrodków narciarskich robi imponujące wrażenie, opisanie ich wszystkich nie jest chyba możliwe, bowiem nieustannie rozwija się ten popularny dział sportu. Tym bardziej, że