Kultowe postacie w grach

Jest kilka sposobów na to, żeby gra komputerowa odniosła duży sukces. Oczywiście, przede wszystkim musi ona reprezentować odpowiedni poziom. W dzisiejszych czasach na rynku ukazuje się tak dużo tytułów, że żaden z zapalonych graczy nie zainteresuje się pozycją, która zebrała same negatywne recenzje. Oprócz jakości wykonania, potrzebna jest jeszcze odpowiednia promocja, którą może zapewnić na przykład dobrze dobrany główny bohater.

Są takie postaci, które z powodzeniem można zaliczyć do grona kultowych bohaterów gier komputerowych. Swoją pozycję zawdzięczają oni głównie oryginalności oraz ogólnej atrakcyjności, jednak te atrybuty trzeba również właściwie wypromować. Kultowym bohaterem gry może stać się też postać zapożyczona z innego świata, na przykład z filmu bądź książki. Zdarzają się takie sytuacje, kiedy ludzie bardziej kojarzą danego bohatera z gry, niż z przestrzeni, w której faktycznie on powstał.

Tak może stać się za kilka lat na przykład z Wiedźminem. W pierwowzorze był on bohaterem powieści Andrzeja Sapkowskiego, które w Polsce, owszem, są dobrze znane, jednak na świecie już zdecydowanie mniej. Gra „The Witcher”, w której odgrywa on główną rolę, została entuzjastycznie przyjęta w wielu krajach. Zapewne, znaczny procent jej miłośników na świecie nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że Geralt z Ryvii, zanim trafił do wirtualnego świata, zaznaczył swoją obecność w świecie literatury fantastycznej.

Dlatego też w przyszłości Wiedźmin może zyskać status kultowego bohatera gier komputerowych.

Next Post

Kultowe gry i kultowi bohaterowie

niedz. maj 19 , 2019
Są takie postacie, które w historii gier komputerowych odegrały ogromną rolę. Rynek tego typu produktów z każdym rokiem staje się coraz większy i ma już swoją historię. Jest w