Laos

Laos jest państwem położonym w Azji Południowo-Wschodniej na Półwyspie Indochińskim. Stolicą tego kraju jest miasto Wientian.

Laos graniczy z Mjanmą oraz Chinami od strony północnej, od południa z Kambodżą, na wschodzie z Wietnamem, zaś od zachodu z Tajlandią. Główną rzeką w tym kraju jest rzeka Mekong.

Jeśli chodzi o temperaturę, to w Laosie ma się do czynienia z klimatem monsunowym. Oznacza to, że od końca maja do końca października trwa tam pora gwałtownych deszczy tropikalnych, natomiast od grudnia do kwietnia występuje pora sucha, której towarzyszą wysokie temperatury.

Wiosna i jesień są w Laosie bardzo krótkie i wypełniają czas pomiędzy latem a zimą. W Laosie warto zobaczyć świątynię Wat Phu, która znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Na uwagę zasługuje także Równina Dzbanów – pozostałości cmentarzy z ery żelaza. Jedną z największych atrakcji Laosu jest jednak Buddha Park, znajdujący się w niedaleko stolicy państwa.

W miejscu tym można zobaczyć kamienne posągi, przedstawiające różne bóstwa. Największym z nich jest jednak kamienny Budda.

Next Post

Przyspieszenie spalania tłuszczu za pomocą suplementów - czy to faktycznie działa?

pt. sty 18 , 2019
Wśród suplementów stosowanych przez osoby aktywne znajdują się także środki przyspieszające spalanie tłuszczu. To szczególnie popularne preparaty, które upodobały sobie kobiety. Ich największe zużycie