Malediwy

www.jednosc-boronow.pl

Malediwy to kraj wyspiarski, który znajduje się na Oceanie Indyjskim. Co ciekawe, cała powierzchnia państwa znajduje się tylko dwa metry nad poziomem morza i w najbliższych latach grozi jej całkowite zalanie. Szczególnie piękne wydają się białe, piaszczyste plaże i lazurowa woda, w niektórych miejscach fosforyzująca za sprawą znajdujących się w niej mikroorganizmów.

Panuje tam klimat wilgotny równikowy, a temperatury osiągają zwykle od 26 do 30˚C. Gleby są tam raczej nieurodzajne, piaszczyste, charakteryzujące się dużym zasoleniem. Niewielkie obszary kraju zajmują lasy tropikalne, gdzie dominują palmy kokosowe oraz drzewa chlebowe.

Jeśli zaś chodzi o faunę, mówi się przede wszystkim o zwierzętach morskich, takich jak na przykład żółwie czy ryby bonito. Malediwy to idealne miejsce na wypoczynek dla tych, którzy lubią morskie kurorty. Tamtejsze rafy koralowe oraz piękne plaże przyciągają co roku rzesze turystów.

Warto dodać, że podstawowym środkiem transportu są własne nogi – na większości wysp w ogóle nie jeździ się samochodami.

Next Post

Sycylia, czyli wakacyjna wspinaczka na wulkan

wt. lt. 26 , 2019
Wakacyjne wyjazdy do Włoch już od wielu lat nie wychodzą z mody. Kraj ten wzbudza ciekawość turystów, którzy jeszcze nigdy go nie odwiedzili, a także chętnie odwiedzany jest również przez te