Muzułmańskie obrzędy małżeńskie

W kulturze muzułmańskiej zawarcie małżeństwa jest rodzajem kontraktu cywilnoprawnego między kobietą a mężczyzną, podpisywanymi przez narzeczonych w obecności dwóch męskich świadków. Ślub taki nie jest romantycznym wydarzeniem i nie wynika z podrygów serca.

Dla mężczyzny jest on wręcz obowiązkiem. Zasady zawierana małżeństwa wynikają z islamskiej świętej księgi, Koranu i są one bezwzględnie stosowane.

Przed podpisaniem kontraktu ślubnego negocjowana jest wielkość wiana męża, dla żony i jej rodziny. Chociaż muzułmanie nie mają typowego wesela to odpowiada mu kilkudniowe święto na świeżym powietrzu.

Pierwszy dzień przeznaczony jest tylko dla kobiet i zwany jest on „wieczorem henny”. Wtedy to kobiety tworzą za pomocą henny skomplikowane wzory na dłoniach.

W tym czasie mężczyźni świętują oddzielnie z panem młodym. Następnego dnia ma miejsce ceremonia zaślubin, po której odbywa się huczna i hałaśliwa uroczystość w towarzystwie wielu gości.

Ostatniego dnia bankietu para młoda pojawia się na honorowym miejscu, aby pokazać się publicznie przed udaniem się do domu, gdzie zostanie skonsumowane małżeństwo.

Next Post

Krzesła tapicerowane w restauracji – czy to dobry wybór?

sob Wrz 9 , 2017
Restauracja to miejsce, gdzie nie tylko spożywa się posiłki, ale także wypoczywa i spędza miło czas. Z tego powodu należy sprawić, aby klient czuł się komfortowo we wnętrzu. Ważną rolę odgrywają krzesła. Powinny