Najsłynniejsze tory Formuły 1

Torów, na których rozgrywane były wyścigi Formuły 1 jest wiele. Znajdują się one na wszystkich kontynentach, za wyjątkiem Antarktydy.

Na jednych wyścigi rozgrywane były dziesiątki razy, na innych zaledwie raz. Utrzymanie torów Formuły 1 jest bardzo kosztowne, dlatego też tylko niektóre z nich cieszą się ogromną popularnością i mają ten przywilej, że wyścigi organizowane są na nich nader często.

Do najsłynniejszych torów Formuły 1 należy bez wątpienia tor Imola we Włoszech, na którym bolidy osiągają prędkość do 325 km/h. Na tym torze zginął trzykrotny mistrz świata F1 Ayrton Senna.

Innym słynnym torem jest Monte Carlo w Monako, który z pewnością można określić mianem najbardziej prestiżowego i najdroższego toru na świecie. Ostatnim najsłynniejszym torem europejskim jest Hungaroring – Budapeszt na Węgrzech.

Do słynnych torów F1 z pewnością należy zaliczyć Indianapolis w Stanach Zjednoczonych, Gilles Villeneuve – Quebec w Kanadzie oraz Suzuka w Japonii. Najwięcej, bo aż 64 wyścigi F1 zorganizowano na torze Autodromo Nazionale di Monza znajdującym się we Włoszech.

61 wyścigów odbyło się na torze Circuit de Monaco w Monako. Na torze Silverstone Circuit w Wielkiej Brytanii odbyło się 48 wyścigów F1.

Next Post

Kazachstan

śr Sty 30 , 2019
Kazachstan, a właściwie Republika Kazachstanu, to państwo położone w 88% w Azji i w 12% w Europie. Kazachstan graniczy z Chinami, Kirgistanem, Turkmenistanem, Uzbekistanem