Niemiecka solidność

www.us.ostrowwlkp.pl

Trudno mówić o motoryzacji – zarówno w ujęciu historycznym, jak i współczesnym – z pominięciem wątku niemieckiego. Wkład Niemców w technikę budowania pojazdów mechanicznych jest nieoceniony i dla wielu osób wciąż niemieckie auta uchodzą za najlepiej zaprojektowane, wykonane i najbardziej eleganckie. Długo można by wymieniać listę marek, które zna doskonale każdy fan samochodów na świecie.

Eleganckie i majestatyczne mercedesy, powszechne w swoim założeniu volkswageny, ople, pełne dynamizmu bmw. Myśl techniczna Niemców była zawsze o krok przed innymi. Wiele rozwiązań, które potem były z lepszym lub gorszym skutkiem kopiowane przez konkurentów zrodziło się właśnie u naszych zachodnich sąsiadów.

Czasami tło historyczne postępów motoryzacji niemieckiej było dość mroczne. Wielka kariera marki Volkswagen zaczęła się za sprawą nazistów, którzy chcieli stworzyć auto dostępne dla każdego pracującego Niemca. Dziś jednak nikt o tym nie przypomina, a po auta tej marki z entuzjazmem sięgają konsumenci z całej Europy i nie tylko.

Next Post

Osiągi robią wrażenie

wt. sty 15 , 2019
Który element wzbudza największe emocje u fanów samochodów? Na pewno w czołówce są parametry techniczne wozu oraz osiągi, którymi może się on wylegitymować. Producenci mają w tym zakresie sporo do zaoferowania.