Niepotrzebny pośpiech na drodze

Chyba każdy z nas widział przynajmniej raz kierowcę, po którym od razu było widać, że się śpieszy. Takie osoby potrafią stwarzać ogromne niebezpieczeństwo na drodze, a ich nieprzemyślane manewry bardzo często są bezpośrednimi przyczynami wypadków. Owszem, zdarzają się sytuacje, w których przekraczanie dozwolonych prędkości jest nawet wskazane, jednak tak dzieje się niezwykle rzadko. Najczęściej nasz pośpiech podczas jazdy nie jest w żaden sposób racjonalnie uzasadniony.

Zastanówmy się nad tym, ile czasu zaoszczędzimy, jeśli kilka razy wyprzedzimy „na trzeciego”, przekroczymy dozwoloną prędkość czy też przejdziemy na czerwonym świetle? Naprawdę, niewiele nam to da i nie ma najmniejszego sensu niepotrzebnie ryzykować. Lepiej przyjechać na miejsce kilka minut później, niż śpiesząc się spowodować wypadek, podczas którego my również możemy przecież poważnie ucierpieć. Żyjemy w czasach, w których trudno jest uniknąć codziennego pędu. Nie przekładajmy jednak tych realiów na nasze popisy za kierownicą.

Next Post

Węglowodany dodają energii

niedz. lut 3 , 2019
Węglowodany to inaczej cukry. A cukry na pierwszy rzut oka kojarzą się z czymś niezdrowym. Dlatego też wiele osób unika ich jak ognia. Rzeczywistość okazuje się jednak inna. Węglowodany