Od roweru do motocykla

Myśląc o pojazdach, które poruszają się na dwóch kołach od razu mamy przed oczami rower i jest to skojarzenie jak najbardziej trafne. Wszak rowery również stanowią jeden z popularniejszych środków transportu na całym świecie i są chętnie wybierane zwłaszcza przez osoby ceniące aktywność fizyczną i ekologiczny tryb życia.

Motocykl ze swoim spalinowym silnikiem już taki ekologiczny nie jest, ale nie oznacza to, że brakuje mu uroku. W przypadku prototypu stworzonego w 1901 roku przez Harleya i Davidsona rower stanowił punkt wyjścia.

Nie wszyscy wiedzą, że założyciele kultowego dziś producenta swój pierwszy motocykl zaprojektowali na bazie zwykłego roweru. Do rowerowej ramy przymocowali oni cztery silniki, jednak pojawiły się problemy z dostarczaniem do nich paliwa.

Prace prowadzono w małym pomieszczeniu na tyłach rodzinnego domu Davidsonów. Dwa lata później udało się stworzyć pierwszy model motocykla przeznaczony na sprzedaż.

Przeszedł on do annałów pod nazwą „Silent Grey Fellow”. Był to zaledwie pierwszy krok wielkiej marki.

Next Post

Pijani kierowcy

nie Sty 20 , 2019
Na drogach zdarza się dużo wypadków. Niektóre z nich dzieją się tak po prostu i nie ma w nich niczyjej winy. Inne wynikają z lekkomyślności, brawury czy też ze zwykłego ludzkiego błędu, który