Odżywianie a ciągłe zmęczenie

Żyjemy w ciągłym biegu, pracujemy ponad siły, niedosypiamy. To wszystko w końcu skutkuje zmęczeniem. Czy aby na pewno tylko to? Zanim kolejny raz zadamy sobie pytanie „Dlaczego znów jestem zmęczony?” upewnijmy się, że przyczyna nie tkwi w sposobie odżywiania. Zmęczenie bardzo często jest wynikiem nieodpowiedniej diety.

Systematyczne jedzenie 4-5 posiłków dziennie jest bardzo ważne, ponieważ cukier we krwi utrzymuje się na stałym poziomie. Trzy ciepłe dania w ciągu dnia i dwie przekąski w zupełności wystarczą, aby uniknąć senności i zmęczenia. Ważne, żeby na talerzu znalazły się białka, węglowodany oraz warzywa i owoce. Aby walka ze zmęczeniem przynosiła efekty, do codziennego menu należy wprowadzić świeże, nieprzetworzone produkty.

Uważać na nadmiar kawy, który zamiast pobudzać, powoduje problemy z koncentracją. Zmęczenie jest także wynikiem jedzenia zbyt dużej ilości słodkości. Wprawdzie po zjedzeniu czekolady czuje się przypływ energii – ale na krótko. Po kilkunastu minutach zmęczenie powraca ze zdwojoną siłą.

Miejsce słodyczy dobrze uzupełnić produktami zbożowymi, które uwalniają się stopniowo i nie powodują nagłych skoków glukozy we krwi.

Next Post

Afrykarium we Wrocławiu

czw. mar 7 , 2019
Jeśli chcesz zabrać dzieci na naprawdę wyjątkową podróż, wybierz się do Afrykarium we Wrocławiu. Co to takiego? Afrykarium to ogromne akwarium, liczące kilka odrębnych,