Organizacja mistrzostw świata Formuły 1

Nad organizacją mistrzostw świata Formuły 1 czuwa Międzynarodowa Federacja Samochodowa (Fédération Internationale de l’Automobile). Jest to organizacja o zasięgu globalnym, która zarządza wszystkimi sportowo – motoryzacyjnymi imprezami na świecie.

Mistrzostwa świata Formuły 1 wzbudzają nie małe zainteresowanie. Dlatego też ich organizacja musi być na najwyższym poziomie.

Priorytetowe jest bezpieczeństwo kierowców, a co za tym idzie ograniczenie liczby wyścigów. Równie ważne jest zaplecze medyczne i ratownicze.

Ponadto mistrzostwa świata Formuły 1 są także imprezą, która wzbudza ogromne zainteresowanie w mediach. Dlatego kluczowa jest również odpowiednio przygotowana otoczka medialna, która umożliwi oglądanie wyścigów jak największej liczbie telewidzów.

Ważne jest również stworzenie odpowiednich warunków, dzięki którym na miejsce mistrzostw będą mogli dotrzeć dziennikarze i fotoreporterzy z całego świata. Mistrzostwa świata Formuły 1 to gigantyczna impreza masowo – sportowa, nad której prawidłową organizacją czuwają rzesze firm i organizacj.