Pierwsze miłości na koloniach

www.wymogiochrony.com.pl

Pierwsze wyjazdy na kolonie to także całkiem nowe doświadczenia. Wiele z nich, bardzo ważnych dla rozwoju dziecka, dotyczy relacji, jakie zawiązują się w grupie rówieśniczej. Istnieje spora szansa na to, że twój maluch podczas samodzielnego wyjazdu przeżyje swoją pierwszą miłość. To ważne doświadczenie, do którego powinniśmy podejść z pełną powagą. Rodzice często mają tendencję do lekceważenia miłosnych przygód ich dzieci. Oczywiście, my, jako dorośli, doskonale wiemy, że z perspektywy czasu nie będą to zbyt istotne przeżycia. Ze względu na to, całkiem niesłusznie, podchodzimy do nich w nieco lekceważący sposób.

Tymczasem nie należy wyśmiewać ani ignorować malucha, który opowiada o swojej pierwszej (a czasami, pomimo młodego wieku, już kolejnej) wielkiej miłości. Wtedy dziecko otrzyma komunikat, że mówienie o uczuciach to coś złego, godnego wyśmiania. Nieco więcej wątpliwości mają jednak rodzice nieco starszych dzieci. Nastolatka, która zakochuje się podczas pobytu na koloniach, może z pewnością wzbudzać spore obawy troskliwych rodziców. Nie możesz jednak mieć swojej latorośli cały czas na oku. Pozostaje ci wierzyć w swoje dobre wychowanie i. zaufać.

Czasami, jeśli zbyt często i nachalnie będziesz poruszać problem relacji damsko-męskich oraz bezpiecznego seksu, możesz odnieść rezultat zupełnie odwrotny od zamierzonego.

Next Post

Ucieczka od rzeczywistości

sob Lis 4 , 2017
Jeśli nasze życie często jest stresujące i bywa monotonne, to dobrze byłoby postarać się znaleźć jakąś odskocznię, które pozwalałaby nam czasami odrywać się od szarej rzeczywistości.