Pijani kierowcy

Skup Katalizatory.pro Radom

Na drogach zdarza się dużo wypadków. Niektóre z nich dzieją się tak po prostu i nie ma w nich niczyjej winy. Inne wynikają z lekkomyślności, brawury czy też ze zwykłego ludzkiego błędu, który może przecież zdarzyć się każdemu. Niestety, w wielu przypadkach winę ponoszą również pijani kierowcy. W Polsce pijani kierowcy od lat są plagą, której nie daje się wytępić. Każdy rozsądnie myślący człowiek wie, że nawet po symbolicznych dwóch piwach traci się refleks i koncentrację, a to na drodze może skończyć się tragicznie.

Mimo tego, praktycznie cały czas pijani ludzie powodują wypadki, często ze skutkiem śmiertelnym. Nie pomaga zaostrzanie przepisów, nie pomagają akcje społeczne i coraz częstsze kontrole. Statystyki od lat nie chcą się jakoś istotnie poprawić. Trudno więc powiedzieć, co jeszcze można by w tej sprawie zrobić. Jest to o tyle dziwne, że przecież jeśli spożyliśmy alkohol i wsiadamy za kierownicę, to przecież ryzykujemy również swoim mieniem, zdrowiem i życiem. Wszyscy o tym wiemy, a mimo tego wielu z nas nadal łamie tę podstawową zasadę bezpieczeństwa.

Next Post

Masowa produkcja – niższe ceny

nie Sty 20 , 2019
Szersze możliwości techniczne w zakresie produkcji aut, lepsza osiągalność materiałów i stale postępująca automatyzacja linii produkcyjnych sprawiły, że samochody stawały się coraz bardziej dostępne. Dotyczy to