Ryzykowne wyprzedzanie

Profesjonalne analizatory spalin o ergonomicznych wymiarach

Każdy, kto dużo jeździ samochodem, z pewnością zetknął się z sytuacjami, w których kierowcy bardzo ryzykownie wyprzedzają. W ten sposób tworzą się niezwykle niebezpieczne sytuacje, które dość często kończą się groźnymi wypadkami.

Niestety, w Polsce nie mamy zbyt wielu jezdni wielopasmowych, na których można bez żadnego ryzyka wyprzedzać inne samochody. Nie przeszkadza to jednak niektórym osobom wyprzedzaniu „na trzeciego”, przekraczaniu ciągłej linii czy też wymijaniu na zakrętach lub pasach.

Kiedy decydujemy się na taki manewr, to automatycznie ryzykujemy czołowe zderzenie z jadącym z naprzeciwka pojazdem. Jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych sytuacji, podczas których zdarzają się najcięższe wypadki, również te ze skutkiem śmiertelnym.

Wbrew pozorom, wyprzedanie nie jest bezpiecznym manewrem. Kiedy się na nie decydujemy, to najpierw powinniśmy się bardzo dobrze rozejrzeć wkoło, a także zachować inne zasady bezpieczeństwa.

Nie wyprzedzajmy w miejscach, w których jest to ryzykowne.

Next Post

Zakupy za kieszonkowe

śr Mar 13 , 2019
Czy wypad do hipermarketu może być dla dzieci atrakcją? Tak, jeśli pozwolisz dzieciakom robić zakupy zgodnie z własnymi zachciankami. Oczywiście nie można pozwalać dzieciom na zbyt wiele, dlatego dobrym