Samochody w Formule 1

Samochody biorące udział w wyścigach Formuły 1 nazywane są bolidami. Są to nowoczesne samochody jednomiejscowe o otwartym nadwoziu, których konstrukcja musi być zgodna z przepisami regulowanymi przez FIA.

Te przepisy mają wpływ na to, że współcześnie bolidy różnych zespołów konstruktorów wyglądają podobnie. Jednak nie jest to jedyny powód, dla które wygląd tych samochodów jest do siebie tak zbliżony.

Powodem jest również to, że dobre rozwiązania są bardzo szybko rozpowszechniane, kopiowane i stosowane w wielu zespołach konstruktorskich. Kwestia wyposażenia samochodów Formuły 1 ma niemałe znaczenie.

Silnik o pojemności 2400 cm³ i mocy 750 kW umieszczany jest za fotelem kierowcy. Skrzynia biegów w bolidach jest sekwencyjna, półautomatyczna, maksymalnie ośmiobiegowa.

W Danoil kupisz mobil delvac mx 15w40 olej mineralny wysokiej jakości ramki na rejestracje

Opony w każdym z samochodów są tej samej firmy: Pirelli. Bolidy to samochody, nad efektywnością których pracują sztaby specjalistów dążących do tego, aby ich samochód, współgrając z odpowiednim kierowcą, był najzwinniejszy i najszybszy na torze.

Next Post

Pobudzające przedtreningówki

czw. lut 21 , 2019
Pierwszym i najbardziej rozpowszechnionym preparatem wśród sportowców są tak zwane przedtreningówki. Ich ciągle rosnąca popularność wynika z faktu, że skutecznie zwiększają efekty