Słoneczna kuchnia toskańska

kitchen appliances manufacturers

Słoneczna Toskania to wakacyjna mekka wielu Polaków. Ten region Włoch jednak może być atrakcyjny nie tylko ze względu na atuty turystyczne. Poza wakacyjnymi wrażeniami, z Toskanii możemy czerpać także inspiracji architektoniczne. Chcesz stworzyć kuchnię w stylu toskańskim? To możliwe, nawet w naszym kraju, który ma zupełnie inny klimat.

Toskańskie pomieszczenie kuchenne to dobry wybór dla każdego, kto ceni prostotę, witalność i naturalność. W jaki sposób podejść do stworzenia projektu? Styl toskański to styl pełen słońca. Kuchnia powinna więc być pełna jasnych barw. Doskonale sprawdzi się tutaj drewno, które możesz zostawić w barwie naturalnej.

Drewno to jest bardzo wdzięcznym materiałem do stworzenia blatów i mebli, ponieważ łączy to co naturalne, z pewną niepodważalną elegancją. Do tego drewniane elementy, po odpowiednim zaimpregnowaniu, są bardzo wytrzymałe. A to sprawia, że kuchnia, w której jest wiele drewna, jest też często kuchnią wygodną w użytkowaniu. Drewno dodaje też wnętrzu charakterystycznego ciepła, które w aranżacjach toskańskich jest szczególnie pożądane.

Po środku kuchni toskańskiej powinien znaleźć się duży drewniany stół. Jeśli chodzi o dobór kolorów, to warto postawić na zieleń, a także odcienie żółci i pomarańczy. To barwy, które dobrze komponują się z drewnem oraz dodają wnętrzu ciepła. W kuchni warto też powiesić naturalne tkaniny.

Sprawdzą się one w tym wypadku znacznie lepiej od syntetycznych odpowiedników. Naturalność i harmonia to podstawa kuchni toskańskiej.

Next Post

Elementy aranżacji kuchni fińskiej

wt. kw. 2 , 2019
Kuchnia fińska znacząco różni się od polskiej. Dotyczy to zarówno „kuchni” w rozumieniu przygotowywanych dań, jak i kulinarnego pomieszczenia. W tym ostatnim nie może zabraknąć głębokiego zlewu z ociekaczem.