Sycylia, czyli wakacyjna wspinaczka na wulkan

rotawirusy.info

Wakacyjne wyjazdy do Włoch już od wielu lat nie wychodzą z mody. Kraj ten wzbudza ciekawość turystów, którzy jeszcze nigdy go nie odwiedzili, a także chętnie odwiedzany jest również przez te osoby, które zaglądały do niego już wielokrotnie. Jednym z bardzo ciekawych i z pewnością wartych odwiedzenia rejonów Włoch jest Sycylia. To właśnie tutaj możemy zobaczyć Etnę – najwyższy spośród czynnych wulkanów na terenie Europy. Stanowi on nie tylko atrakcję sam w sobie, ale w przypadku dobrej pogody, również wspaniały punkt widokowy, z którego podziwiać można dużą część wyspy. Część drogi możemy pokonać samochodem, a następnie kolejką linową. Resztę trasy należy pokonać na własnych nogach.

Przed wyprawą dobrze więc zaopatrzyć się w wygodne buty, najlepiej takie przeznaczone do chodzenia po górach. Warto pamiętać też, że szlak turystyczny kończy się na wysokości około 2900 m n.p.m. – jeśli chcesz się wpinać wyżej, robisz to na własną odpowiedzialność. Sycylia to jednak nie tylko fascynujące miejsca i ciekawe zabytki. Jest też rejonem, który można ogólnie uznać za wyjątkowo klimatyczny.

Sam spacer po wąskich, sycylijskich uliczkach pomoże poczuć włoski klimat.

Next Post

Chrońmy rowerzystów!

sob. mar 2 , 2019
Polskiemu państwu powinno zależeć na tym, żeby jak najwięcej osób jeździło na co dzień na rowerach. Pozwoliłoby to rozładować korki w miastach, zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska,