Tajlandia

Planując wyprawę do Azji Południowo-Wschodniej należy koniecznie zobaczyć magiczną Tajlandię. Królestwo Tajlandii graniczy z Laosem i Kambodżą, Malezją oraz Mjanmą. Tajlandię niegdyś nazywano Syjamem i oficjalnie używano tej nazwy aż do jedenastego maja 1949 roku.

Tajlandia to kraj nizinny, położony na Półwyspie Indochińskim. W północnej oraz zachodniej części kraju znajdują się pasma górskie, a najwyższy szczyt Tajlandii mierzy 2565 m n.p.

m. wysokości. Góra znajduje się w Parku Narodowym Doi Inthanon w prowincji Chiang Mai.

Wybierając się w podróż do Tajlandii, nie można ominąć stolicy państwa – Bangkoku. Miasto to stanowi ośrodek turystyczny, mający znaczenie międzynarodowe. W Bangkoku życie tętni przede wszystkim nocą.

W stolicy można odnaleźć wyjątkowe, bogato zdobione świątynie buddyjskie oraz hinduistyczne. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Wat Traimit – w jej wnętrzu umiejscowiony jest złoty posąg Buddy, mierzący trzy metry wysokości. Ponadto, warto również zobaczyć Wielki Pałac Królewski ze świątynią Wat Phra Kaew, pochodzący z XVIII wieku oraz Wat Pho – jedną z największych i najstarszych świątyń buddyjskich w Bangkoku.

Next Post

Laos

czw Sty 17 , 2019
Laos jest państwem położonym w Azji Południowo-Wschodniej na Półwyspie Indochińskim. Stolicą tego kraju jest miasto Wientian. Laos graniczy z Mjanmą oraz Chinami od