Temat na magistra – gra komputerowa

Gry komputerowe od lat są przedmiotem badań naukowców. Intrygują grupy badawcze na poziomie profesorów, doktorów, a także magistrów.

Fenomen gier komputerowych wciąż budzi kontrowersje. Bo choć gry przysparzają relaksu, pozwalają się odstresować po ciężkim dniu, uczą strategicznego myślenia, mają także szereg negatywnych wpływów na gracza.

Mowa tu zarówno o skutkach psychicznych, jak i fizycznych. Badacze badają gry komputerowe w różnych kontekstach.

Często sprawdza się ich wpływ na różne grupy wiekowe, zwłaszcza dzieci. Kontroluje się i bada, jaki wpływ na psychikę młodych ludzi mają gry wojenne i strzelanie do wroga.

Bada się, czy gra w złodziei samochodów i innych bandytów jest bezpieczna i czy nie zachęca dzieci do podobnych wybryków w życiu realnym. Badacze skupiają się także nad wpływem siedzenie przed komputerem dla naszego zdrowia.

Przebywanie w bezruchu, nadmiar emocji, zapominanie o regularnych posiłkach i ogromne obciążenie dla kręgosłupa oraz naszych oczu. Sądząc po dużym zainteresowaniu grami można się domyślać, że badania będą jeszcze trwały długo, nim wyciągnie się z nich konkretne wnioski.

Next Post

Kubek termiczny to podstawa!

pon Paź 15 , 2018
Trudno wyobrazić sobie górską wędrówkę bez łyka ciepłej herbaty lub kawy. Zwłaszcza jesienno-zimową porą! Miejsce tradycyjnych termosów coraz częściej zajmują kubki ambition. Są wygodne,