Timor Wschodni

www.flotismobile.pl

Timor Wschodni, a właściwie Demokratyczna Republika Timoru Wschodniego, to państwo leżące na wyspie Timor w Archipelagu Malajskim na północ od Australii. Ten egzotyczny kraj od zachodu graniczy z Indonezją.

Warto też wiedzieć, że od 1975 roku państwo znajdowało na terenie kolonii portugalskiej, a jego nazwa brzmiała Timor Portugalski. Później dostało się pod okupację Indonezyjską i było praktycznie odcięte od reszty świata.

Timor pełną niepodległość uzyskał dopiero w 2002 roku. Timor Wschodni to jedyny oprócz Filipin kraj Azji, w którym dominuje katolicyzm.

Przybywając do Timoru Wschodniego można liczyć na odpoczynek pośród piaszczystych, złotych plaż, tropikalnych lasów i imponujących gór. Jedną z tamtejszych atrakcji są walki kogutów, które można zobaczyć podczas codziennych spacerów.

Turyści wybierający się do Dili z pewnością zauważą monumentalny posąg Jezusa, wykonany na podobieństwo tego z Rio de Janeiro. Nie ulega wątpliwości, że piękno tego niewielkiego państwa na pewno zachwyci każdego przyjezdnego.

Next Post

Sposoby na gimnastykę umysłu

wt Sty 8 , 2019
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna w ludzkim życiu są pamięć, koncentracja oraz ogólna zdolność kojarzenia faktów i myślenia. To dzięki nim starsze osoby czują się dłużej sprawne oraz